08 жовтня, 2024 | 11:12
Протягом двох днів його доповідачі та учасники дискусійних панелей обговорили, здається, всі виклики, що з ними стикається вітчизняний медіабізнес, надавши актуальну статистику та рекомендації на базі власних кейсів.
Червоною лінією крізь весь захід пройшла тема соціально вагомого контенту. Теле- та кінопродукт має відображати актуальні для українського суспільства теми. Як можна говорити про війну, щоб заохотити чи принаймні не відлякати закордонних прокатників, до яких меж варто показувати військові реалії вітчизняному глядачеві - універсальної відповіді нема. Проте статистика та журналістський досвід свідчать, що останні, попри численні нарікання на однобічне (оптимістичне) висвітлення у всеукраїнському телемарафоні “Єдині новини”, не завжди готові дивитись відеофіксації реальних подій на фронті.
Автори найвідоміших неігрових стрічок, що набули резонансу в Україні та за її межами: “20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов, “Яремчук: Незрівнянний світ краси” Максим Сердюк, “Україна. Повернення своєї історії” Акім Галімов, “Ми, наші улюбленці та війна” Антон Птушкін, - були одностайні в тому, що залучити закордонні інвестиції справді важко. Щодо стрічок про війну режисер Мстислав Чернов зауважив, що мало хто захоче вкладатись у проєкт, виконавці якого можуть загинути будь-якої миті. На його думку, західним партнерам дещо важко осягнути наші реалії. Так, під час обговорення кошторису він мав пояснювати, що йому не потрібні гроші на готель, бо він живе в окопі під час знімання. Наразі автор “20 днів у Маріуполі” працює над новою стрічкою із залученням закордонних інвестицій, що скоріше свідчить за комерційний інтерес до кінопроєктів про війну, попри складнощі з їх реалізацією.
На противагу індустрія ігрового кіно успішно демонструє реалістичний контент про війну у жанрі жахів. Про це свідчить кейс “Конотопської відьми” - стрічки, що має вдалий прокат в Україні та почала демонструватись за кордоном.
Креативний медіаконсультант Boxed Off Девід Чіарамелла (David Ciaramella) дав огляд світових трендів неігрового шоу та серіалів. Судячи з атмосфери в залі під час доповідей, мало хто повірив у їх широке залучення наразі, знову ж таки, враховуючи соціально вагомі теми в суспільстві. Адже навіть новий сезон суто розважального шоу “Холостяк” на СТБ тепер опосередковано торкатиметься теми ветеранів цієї війни тощо.
Як виживати українському медіа в умовах обмеженого чи відсутнього державного фінансування - ширше залучати діджитал, OTT платформи, створювати FAST-канали (Free Ad-supported Streaming Television) для додаткової монетизації контенту. Вдалий приклад останнього - канал “Орел і решка” на Megogo.
Іншим ефективним способом є колаборація з бізнесами. Це доводить приклад “Конотопської відьми”, проєкт, що до нього залучено чимало різноманітних партнерів. У фільма п'ять інвесторів, здебільшого корпоративних. Але вдалося залучити й приватних, які розглядають кіно як суто фінансовий інструмент. СЕО FILM.UA Group Вікторія Ярмощук наголошувала на ретельному плануванні як невіддільній складовій успіху, особливо, якщо відповідаєш грошима перед інвесторами. Ще на стадії постпродакшну було долучено нестандартні колаборації з найрізноманітнішими бізнесами, в результаті яких створено в тому числі ювелірні прикраси, що не тільки є красивими витворами, але й сповнені великого сенсу. Адже в них використано елементи рун - древніх народних символів, пов'язаних з помстою. Попит на прикраси був таким, що довелось дозамовляти партію. Ювелірний бренд звітує, що це була одна з найуспішніших його колекцій.
Приклади тристоронньої колаборації: прикраси розігрувались серед тих, хто купує квитки в мережі Multiplex; видавничий дім випустив розширену версію сценарію, проілюструвавши його в тому числі ювелірними прикрасами. Колаборація з мілітарі брендом, що почалась зі створення патчів, згодом тільки розширилась в асортименті. Пізніше за мотивами фільму буде створено комп'ютерну гру. Тому, коли говоримо про Конотопську відьму, йдеться про створення цілого всесвіту, а не лише кіно.
Попри те, що авторські права на стрічку має 1+1, до промокомпанії фільму долучились усі найбільші медіагрупи. Це приклад того, про що говорили протягом двох днів форуму: треба об'єднуватись, аби якомога більше людей долучити до перегляду і наповнити фінансово медіаринок.
Вікторія Ярмощук закликала загалом дивитись ширше на можливості колаборації бізнесів, навівши приклад успішного співробітництва NETFLIX та рітейлу.
Загальне враження після відвідання KMW 2024 - попри всі складнощі вітчизняна індустрія медіа та розваг змогла адаптуватись до умов сьогодення і продовжує набирати обертів, використовуючи вже перевірені практикою шляхи подолання труднощів.
Тож, нагадуємо, для швидкого розгортання телеканалу та всеосяжного управління його контентом, включно додаткову монетизацію через залучення діджитал, OTT тощо, покладайтесь на надійного технічного партнера сервіс-провайдера Cosmonova Broadcast.
Cosmonova Broadcast святкує День Німецької Єдності разом зі своїми партнерами та клієнтами. Найтепліші побажання у цей важливий день!
Сто років тому цього дня наше перше загальнонаціональне медіа, Українське радіо, вийшло в ефір.
Протягом двох місяців ми забезпечували наймасштабніші прямі трансляції світу глядацькій аудиторії в Україні.
Шановна латвійська спільнота, дорогі партнери, прийміть найтепліші побажання на честь Дня проголошення Латвійської Республіки!
Горді долучитись до заходу, що єднає українців та поширює нашу солов’їну, забезпечивши усім якісний показ події, де б не були.
33 роки назад почався новий відлік історії України як суверенної держави. 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності.
Глибоко вдячні нашим ЗСУ. Слава захисникам та захисницям України!
Дорога польська націє, шановні польські партнери! Прийміть найщиріші вітання з нагоди вашого національного свята - Дня Незалежності!