Новітні технології, збільшення пропускної здатності інтернет-каналів, розповсюдження мобільних пристроїв сприяють росту популярності стрімінгу. За прогнозами експертів до 2022 року 82% всього інтенет-трафіку займатиме потокова передача відео.
Як буде розвиватись та еволюціонувати стрімінг найближчим часом?
Давайте розглянемо основні тенденції:
- Телебачення надвисокої чіткості (4K) -
ключова тенденція ринку ОТТ-послуг. Всі провідні потокові платформи додали до своїх пакетів преміальний 4K-контент, на деяких платформах доступний перегляд відео і в форматі 8К. HD-відео стало нормою, глядач шукає пристрої, що сумісні з Ultra HD (UHD) та відповідний контент. UHD стане одним із ключових драйверів росту стрімінгових сервісів.
- Поширення 5G
У 2020 році мережі високошвидкісного інтернету п’ятого покоління вже побудовані та введені в експлуатацію у частині регіонів Китаю, Японії, США, Південної Кореї та країн Європи. Очікується, що наприкінці 2021-го мережі 5G охоплять ще більше територій. Технологія 5G забезпечить безбуферну потокову передачу UHD, HDR та 4K-контенту. З появою та зростанням 5G реальністю стануть ефективна онлайн-трансляція потокового 8K-відео, прямі трансляції з кутом огляду 360 градусів, VR, AR та персоналізовані трансляції.
- Потокові трансляції відео у сфері Інтернету речей
Компанії у світі вже активно використовують Інтернет речей (IoT) для різноманітних додатків. Серед основних варто виділити додатки для правоохоронних органів, медичних установ та виробництва товарів.
- Зростання потокової трансляції тематичного контенту
Популярність платформ Netflix та Amazon Prime беззаперечно залишатиметься стабільно високою, проте зростатиме й частка тематичних та нішевих потокових платформ. Їх споживачі обиратимуть через вузькопрофільність та миттєву реакцію на запити аудиторії.
Трансляції змагань різних видів спорту залишатимуться на піку популярності, розширюватиметься база вболівальників та активізується пошук альтернатив традиційному спорту. У спортивному сегменті варто виділити кіберспорт, який особливо зріс під час пандемії. За прогнозами експертів до 2022 року мільярдний обіг змагань з відеоігор виросте до 1,8 млд. доларів.
- Керування робочим процесом за допомогою штучного інтелекту
ОТТ-платформи та компанії потокової передачі відео в інтернеті активніше використовуватимуть:
штучний інтелект - для визначення найвдалішого формату відео перед початком процесу стиснення, щоб гарантувати високу якість зображення на всіх пристроях;
машинне навчання - для реалізації компресії з врахуванням особливостей контенту для покращення якості відео.
Також ОТТ-платформи все частіше використовуватимуть механізми зі штучним інтелектом для доставки контенту, а також дані для його динамічного відтворення.
- Мобільні пристрої задаватимуть тон на ринку потокового відео
Очікується, що до кінця року кількість глядачів що переглядають відео, використовуючи мобільні телефони, тільки на ринках США, досягне 179 млн. осіб. Подальший розвиток мережі 5G стане каталізатором росту кількості глядачів розважального та пізнавального контенту, що використовують лише мобільні пристрої.
- Нелегальний контент
Загроза піратства та незаконного потокового мовлення виступає ключовим фактором, що обмежує зростання легального ринку. Всього у 2019 році нелегальний продаж контенту завдав галузі збитків на суму 9,1 млрд. доларів. Аналітики прогнозують, що до 2024 року вони можуть сягнути 12,5 мільярдів. Тому на часі активна боротьба правовласників з нелегальними сервісами, що сприятиме плавному перетіканню абонентів від піратських сервісів до платформ з ліцензійним контентом.
Стрімінг через додатки, ігрові консолі та мультимедійні пристрої перетворює екосистему підключених телевізорів у сучасний динамічний носій масової інформації.
Найближчим часом індустрія потокового ОТТ-мовлення демонструватиме швидке та стійке зростання. Нових користувачів потокових ОТТ-платформ ставатиме більше завдяки широкому доступу до смартфонів та 5G. Не обійдеться звісно і без викликів, серед яких відсутність можливостей підключення до високошвидкісного інтернету, постійний тиск з метою створення унікального контенту, поява на ринку нових серйозних гравців і, як наслідок, посилення конкуренції.
* За матеріалами mediasat.info